Açıkhava Reklamcılığı | Beta

Açıkhava Reklamcılığına Dair

>Duvarlar (Bina Giydirme)

>Duvarlar, yüksek görünürlükleri sayesinde şüphesiz en etkili klasik açıkhava reklam alanlarının başında geliyor.  Tekil olarak ve istenilen süre kadar alım yapılması sebebiyle duvar kullanımı reklamverenler için avantajlıdır.
Duvarları; vinyl (branda) uygulamalı cepheler, one way vision (delikli cam folyolu) uygulamalı cepheler ve parapetler (inşaat veya cephe önü su kontralı alanlar) olarak ana başlıklarda toplayabiliriz. Vinyl cepheler ve parapetler özel uygulamalara olanak verdikleri için günümüzde daha çok tercih edilebiliyorlar. Elle duvar boyamalarının 90’lı yıllarda yerini dijital baskılara bırakmasıyla birlikte, duvar reklamlarının son yıllarda oldukça geliştiğini söyleyebiliriz. Vinyl cepheler ve parapetlerin dışında, Cam cephelere uygulanan One way vision (delikli folyo) ise montajı zahmetli ancak şık bir uygulamadır. One way vision’lar dış etkenlere, vinyllere oranla, daha açık oldukları için mutlaka kaliteli baskı ürünleri kullanmalıdır. Kaliteli olmayan One way vision’lar kısa sürede köşelerinden kalkarak sökülmeye başlayacaktır.

Duvarlar, kiralama bedelleriyle birlikte bina sahiplerine / apartman sakinlerine, reklam-ilan vergileriyle de yerel yönetimlere yaptığı ekonomik katkılar nedeniyle oldukça önemlidir. Bu noktada reklamın katkısı doğrudan gözlemlenebilir.
Türkiye’de duvar pazarlayan başlıca firmalar arasında; Reklamedya, City Lights, Square Group (İletişim, Tangram), Reklam 2010, MGA, Dragon, Maestro, Mataoutdoor, Popüler… bulunmaktadır.

Duvarlardan Örnek Görseller

Vodafone & İKSV Şişhane Duvarı

 

Ankara – Gama İş Merkezi (OWV)

4. Levent – Coca Cola (Vinyl)

Şişli Cevahir AVM Yanı (Vinyl)

Mecidiyeköy Viyadük (OWV)

Mecidiyeköy Viyadük (OWV)
Beşiktaş (Parapet)

Nişantaşı (Parapet)

 Bağdat Caddesi (Parapet)
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: